top of page

PepsiCo, Manisa Fabrikası’nda Biyometanizasyon tesisi

PepsiCo, Manisa Fabrikası’nda hayata geçirdiği Biyometanizasyon Tesisi ile organik atıklardan biyometan üreterek Türkiye’de ve PepsiCo’nun küresel yapılanması içerisinde bir ilke imza attı.

Hochreiter Biyogaz olarak, PepsiCo'nun Manisa'daki fabrikasında biyometanizasyon tesisinin kurulumunu tamamladık.


Bu proje, organik atıkları çevre dostu biyometana dönüştürerek yenilenebilir enerji alanında önemli bir adımı temsil ediyor. PepsiCo'nun "Pep+ (PepsiCo Pozitif)" stratejisi kapsamında gerçekleştirilen bu tesis, sürdürülebilir bir gıda sistemine katkıda bulunmayı ve karbon emisyonlarını azaltmayı hedefliyor.


Bu tesis, organik atıkları yüksek verimlilikle biomethan gazına dönüştürerek, doğal gaza çevre dostu bir alternatif sunuyor. Yenilikçi teknolojimiz, bu süreci hem verimli hem de sürdürülebilir kılıyor. PepsiCo'nun global operasyonları içinde öncü bir rol oynayan Manisa fabrikasındaki bu tesis, şirketin yenilenebilir enerji, su verimliliği ve ambalaj sürdürülebilirliğini artırma taahhüdünü vurguluyor.Bu proje, global çapta benzer girişimlere ilham kaynağı olacak ve PepsiCo'nun net sıfır emisyon hedefine ulaşma yolundaki çabalarını destekleyecektir. Hochreiter Biyogaz olarak, sürdürülebilir enerji üretiminde lider olma misyonumuzla, geleceğe yatırım yapmaya ve çevreye pozitif katkılarda bulunmaya devam edeceğiz.
Comentarios


bottom of page